הרצאות

הרצאות מרתקות, העוסקות בתחומים מיוחדים, בהם הקהל נפתח לתרבות ולחשיבה המיוחדת והאחרת של המזרח הרחוק.
 
נושאי ההרצאות מגוונים: נושאים מעניינים הקשורים לתרבות יפן וסין, הכתב הסיני ונפלאותיו; הקליגרפיה והציור הסיני יפני ועוד.
 
ההרצאות מתאימות לקהל הרחב או לקהל יעד מסויים. לרוב, מלוות ההרצאות במצגת/שקופיות. ניתן לשלב בהרצאות הדגמת הכתיבה במכחול. אורך ההרצאה – בין שעה לשעה וחצי. חלק מן ההרצאות יכולות להיות מועברות בדרך של סדנה.
רשימת הרצאות
זרימת המכחול רשימת הרצאות
יפן – חשיבה אחרת (הרצאה):
 
איך זה שהוא אמר "כן" ובעצם התכוון ל "לא"?
 
הרצאה מרתקת בה הקהל ייחשף לנושאים שונים בנושא התרבות היפנית השונה והמסקרנת, אנקדוטות, מקרים ותופעות מעניינות בחברה היפנית, אשר יגרמו לנו לצחוק, להרים גבה, או ללמוד ולהבין שאפשר גם אחרת....
זרימת המכחול רשימת הרצאות
אמנויות ה"דרך" היפניות - או - מה בין בודהה למכחול?
 
מהן אמנויות הדרך היפניות? מה עומד בבסיס הרעיון של אמנויות הדרך ומה משותף להן.
ההבדל בתפיסה בין אמנויות הדרך לאמנויות אחרות. מה אנו יכולים ללמוד מרעיון אמנויות הדרך ואיך נוכל ליישם רעיון זה גם בחיינו?
זרימת המכחול רשימת הרצאות
יופי סמוי: אסתטיקה יפנית (הרצאה/סדנה)
 
מהו סודה של האסתטיקה והאמנות היפנית ואיך היא נוגעת בלב של כולם?
 
הייחוד של האסתטיקה היפנית, מה מקורותיה ומה עומד מאחוריה, איך היא משקפת את התרבות היפנית. ניגע ונבין מושגים מעולם האסתטיקה היפנית כגון מינימליזם, אמנות זן, טאו (דאו), יין יאנג ועוד. נצפה בשקופיות מרהיבות ומעוררות השראה מעולם האמנות היפנית.
מסע אל תובנות הכתב הסיני (הרצאה/סדנה):
 
איך יכול הכתב הסיני הציורי, אשר הומצא עוד לפני כ 5,000 שנה – לפקוח את עינינו וללמד אותנו על עצמנו ועל סביבתנו?
 
הרצאה מרתקת בה נתוודע לתרבות מרתקת ולדרכי החשיבה הסינית המסתתרת בסימניות הכתב הסיני. כתב זה, אשר הומצא לפני כ 5,000 שנים ונשאר כתב ציורי עד ימנו, טומן בחובו פילוסופיה מרתקת. נלמד מחוכמת תרבות עתיקה זו וניווכח לראות כי היא יכולה להועיל גם לנו ולהאיר את חיינו.
 
נלמד את מבנה הכתב הסיני וייחודו לעומת יתר הכתבים הקיימים היום בעולם. נבין מדוע הסינים והיפנים ממשיכים לכתוב גם היום בדיו ובמכחול ומה השימושים השונים של כתיבה זו. מה הקשר בין כתיבה זו למדיטציה (מדיטציית זן) ואמנויות אחרות במזרח. 
כוחו/זרימתו של מכחול: נפלאות הקליגרפיה הסינית – יפנית (הרצאה/סדנה)
 
הרצאה חווייתית בה נבין מדוע הסינים והיפנים ממשיכים לכתוב גם היום, בעידן הטכנולוגיה,  בדיו ובמכחול. מה השימושים השונים של כתיבה אמנותית זו ומה סגולותיה. מה הקשר בין כתיבה אמנותית זו למדיטציית זן ואמנויות אחרות במזרח. מה סוד קסמו של המכחול במזרח. נתעכב על כוחה של המילה הכתובה במזרח.
 
נגע מעט באסתטיקה של הקליגרפיה ("כתיבה יפה") ויחסי הגומלין בינה לבין ציורי המזרח היפיפיים.
לפרטים נוספים ולהרשמה, אנא התקשרו: 054-7891291