אודות הלימודים

הלימודים בבית הספר ייחודיים ומרתקים. במהלך הלימודים זוכים התלמידים להתוודע לנושאים מעניינים מתרבות המזרח, בודהיזם, זן, דאואיזם (טאואיזם), קונפוציאניזם, הפילוסופיה הסינית הקלאסית והשפעתה על האסתטיקה של המזרח.
בשיעור משולבים לימודי הקליגרפיה ולימודי ציורי המזרח והם כוללים עבודה מעשית, הסבר עיוני וחשיפה לדרכי חשיבה אחרות.
 
במסגרת השיעור, מתרגלים התלמידים את המשיכות המיוחדות של הקליגרפיה הסינית אשר שאבו השראה מן הטבע. התלמידים כותבים ולומדים משמעויות של סימניות סיניות ואת המסר המעניין החבוי בהן. כמו כן, לומדים התלמידים ומתנסים בכתיבת משפטים, פתגמים, שירה ומסה בסגנונות שונים.
 
בנוסף, לומדים ומטמיעים במהלך השיעור את האסתטיקה המיוחדת של ציורי המזרח, מתרגלים את משיכות המכחול של הציור היפני והסיני ואת סוד הקו והכתם.
 
התלמידים מכירים ולומדים את "ארבעת האוצרות" - הציוד המיוחד שמשמש לאמנות ייחודית זו: המכחול הסיני, מקל הדיו, הפאלטה של הדיו (סוזורי) ונייר הסיבים (מה שנקרא בטעות נייר אורז). "ארבעת האוצרות", על פי הסינים והיפנים, הנם שותפים מלאים ביצירה הנרקמת ולכן יש לדעת אותם היטב.
בשיעורים נהנים התלמידים מחדוות יצירה, הרחבת אופקים, התבוננות פנימית ומדיטציה אישית, שיפור יכלת הריכוז, שיפור יכלת ההתבוננות והקואורדינציה, שליטה ומיקוד עצמי, פיתוח הרמוניה ואיזון פנימי.
 
הלימודים נעשים בקבוצות קטנות או באופן פרטני, לפי קצב התקדמות אישי.
 
בנוסף לשיעורים השבועיים השוטפים, בית הספר מציע לתלמידיו סדנאות העשרה בתחומי תרבות יפן ובתחומים הקרובים לתחום הקליגרפיה והציור הסיני, ביקורים בתערוכות ומוזיאונים, ביקור אצל אומנים והצגת עבודות התלמידים בתערוכות.
 
הלימודים מתאימים ומותאמים לכל אחד ולכל גיל ואינם דורשים ניסיון קודם באמנות או ידע בשפה הסינית או היפנית.
לפרטים נוספים ולהרשמה, אנא התקשרו: 054-7891291